22kilo

Matcha – zdrowy sposób na odchudzanie?

Matcha – zdrowy sposób na odchudzanie?

Możliwość komentowania Matcha – zdrowy sposób na odchudzanie? została wyłączona

Polska to jeden z krajów europejskich, w których spożycie herbaty jest szczególnie wysokie. Wielu naszych rodaków chętnie sięga po ten napój zamiast kawy lub jako przyjemne uzupełnienie posiłku.

Odmian herbaty jest naprawdę wiele. Miewają rozmaite właściwości, które przekonują do nich konsumentów. Oprócz tradycyjnych odmian, szczególną popularnością cieszy się ostatnio matcha, czyli zielona herbata w proszku. Okazuje się bowiem, że oprócz pysznego smaku produkt ten może być również świetnym wsparciem dla zdrowego procesu odchudzania.

Matcha – czym jest tradycyjna zielona herbata?

Czym w ogóle jest matcha? To charakterystyczny zielony proszek herbaciany. Produkt ten wywodzi się wprost z Japonii, gdzie używa się go m.in. podczas tradycyjnego ceremoniału parzenia herbaty.

Jak powstaje? Zanim dojdzie do zbiorów krzewy okrywa się przed słońcem, co spowalnia ich wzrost. Prowadzi to równocześnie do zwiększenia ilości aminokwasów w delikatnych listkach, przez co herbata staje się słodsza i intensywniejsza w aromacie.

Po zbiorach liście od razu się suszy, a następnie ściera na delikatny, intensywnie zielony proszek, z którego później przyrządza się napoje.

Matcha – właściwości zielonej herbaty

Matcha to niezmiernie popularny obecnie typ herbaty. Można go znaleźć w różnych sklepach ze zdrową żywnością, na przykład na stronie: https://sklepagnex.pl.

Skąd tak duże zainteresowanie właśnie tym napojem? Przede wszystkim wyróżnia go oryginalny smak, który pokochały miliony ludzi na całym świecie. Chętnie wykorzystuje się ją nie tylko do przygotowywania naparów, ale też do rozmaitych deserów i wytrawnych potraw.

Matcha ma też szereg właściwości korzystnych dla zdrowia. Zawiera olbrzymie ilości antyoksydantów, dzięki czemu pomaga w usuwaniu rodników z organizmu. Bywa też naturalnym wsparciem w zapobieganiu rozwojowi różnych chorób, w tym cukrzycy, chorób serca, nadciśnienia tętniczego. Reguluje również poziom cholesterolu we krwi.

Czy matcha może wspierać odchudzanie?

Okazuje się, że matchę warto wprowadzić do diety osób, którym zależy na bezpiecznym zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Produkt ten potrafi bowiem skutecznie wspomóc i przyspieszyć naturalny metabolizm, co pozwala szybciej uporać się z nadprogramową tkanką tłuszczową.

Jak to możliwe? Odpowiadają za to w głównej mierze cenne polifenole, a zwłaszcza EGCG (galusan epigallokatechiny), który uznaje się za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, powszechnie kojarzonych właśnie z zieloną herbatą. Jak działa? EGCG prowadzi do wzrostu produkcji noradrenaliny, przez co dochodzi do większego użycia kwasów tłuszczowych do celów energetycznych, a w efekcie do szybszego odchudzania.

Zdrowie przede wszystkim – naturalne i wartościowe napoje

Matcha to niezwykły produkt. Od dawna zieloną herbatę w proszku stosują Japończycy. W Polsce zyskała popularność dopiero jakiś czas temu. Jednak już teraz wiele osób docenia jej smak oraz szereg właściwości prozdrowotnych.

Warto sięgać właśnie po takie napoje, które nie tylko dają przyjemność z picia ich i poprawiają nastrój, ale też, jeśli spożywa się je regularnie, potrafią korzystnie oddziaływać na kondycję zdrowotną.

Artykuł sponsorowany.