22kilo

Sok z marchwi i pomarańczy dla zdrowia i urody

Sok z marchwi i pomarańczy dla zdrowia i urody

3 komentarze

Sok z marchwi – niby nic wielkiego ani odkrywczego, ale przyznajcie się – jak często pijecie taki świeżo wyciskany sok?

sok-marchwiowo-pomaranczowy2

A warto robić to nawet codziennie – OK, bądźmy realistami, pijmy taki sok chociaż raz na tydzień. Pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na wygląd. Pomarańczowy kolor marchewki barwi też naszą skóre, co sprawia, że wyglada ona na bardziej opaloną, co przyda się teraz, na jesień, gdy naturalne sposoby opalania musimy odłożyć na najblizsze kilka miesięcy. Co więcej, marchew jest źródłem antyoksydantów, które spowalniają procesy starzenia się naszej skóry. Pijcie więc na zdrowie i dla urody!

Pamiętajcie jednak, żeby zawsze do marchewki dodawać odrobinę dowolnego zdrowego tłuszczu roślinnego – ja wybrałam olej kokosowy ze względu na smak, ale możecie też wykorzystać bezsmakowy olej rzepakowy lub kroplę oliwy. Bez tłuszczu zawarte w marchwi witaminy nie rozpuszczą się!

Składniki (na 3 – 4 szklanki):

  • 1 kilogram marchewki,
  • 1 dojrzała pomarańcza,
  • 1 łyżeczka rozpuszczonego oleju kokosowego.

Przygotowanie:

  1. Marchew umyć, obrać i wrzucić do wyciskarki do soku. Pomarańczę również przepuścić przez wyciskarkę, połączyć oba soki, dodać rozpuszczony w kąpieli wodnej olej kokosowy, zamieszać. Pić na zdrowie!
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość

Uwielbiamy świeżo wycisniete soki! Robimy taki oraz z dodatkiem dyni. Również jest pyszny! 🙂

Danuta
Gość
Danuta

Osobiście preferuję soki z warzyw z dodatkiem owoców i przypraw wg. terapiasokami. Już w krótkim czasie zauważyłam, że polepszyły mi się włosy i skóra. Rzadziej też choruję i mam więcej energii. Cieszę się, że moje dzieci „niejadki” chętnie piją takie soki.