22kilo

Pomysły na zdrowe drugie śniadanie

Pomysły na zdrowe drugie śniadanie

4 komentarze

Przez ostatnie pół roku dzieliłam się z Wami moimi pomysłami na zdrowe, sycące i pyszne drugie śniadania. Dziś przyszedł czas na podsumowanie tego cyklu.

Często mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Tutaj pomysłów nam nie brakuje: poczynając od zwykłych kanapek, przez jajka podawane na setki sposobów, na kaszach i płatkach owsianych kończąc. Jednak gdy przychodzi pora na II śniadanie, nagle okazuje się, że pomysłów jest już znacznie mniej. Pakowane w papier śniadaniowy kanapki towarzyszą nam od dzieciństwa – ja przynajmniej zawsze dostawałam takie do szkoły, sama też robiłam nieraz takie mężowi. Ale dziś wiem, że jedzenie zbyt dużej ilości pieczywa jest średnio zdrowe, a przede wszystkim – po prostu nudne. Są ciekawsze, zdrowsze i smaczniejsze rzeczy.

Poza tym, drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek. To właśnie on zapewnia nam energię do pracy lub nauki w ciągu dnia i pozwala przetrwać do obiadu. Drugie śniadanie powinno się jeść około 3 godziny po pierwszym śniadaniu. To ważne, żeby nie głodzić się – im głodniejszy jesteś, tym większe prawdopodobieństwo, że złamiesz dietę i zjesz coś niezdrowego!

Jak przygotować idealne drugie śniadanie

Przygotowałam dla Was nie tylko listę gotowych propozycji na drugie śniadanie, ale także kilka wskazówek co do tego, jak je przygotowywać:

  • zastanów się, jakie są Twoje potrzeby. Jeżeli jesz w pracy, bez problemu możesz sięgnąć po sałatkę albo odgrzać sobie coś w mikrofalówce (jeżeli masz dostęp do kuchni). Gdy natomiast moje dziecko było małe, zazwyczaj śniadanie jadłam w czasie długiego spaceru – wówczas o wiele bardziej sprawdzały się różne zdrowe muffiny, które mogłam wyjąc w dowolnej chwili i zjeść jedną ręką.
  • planuj z wyprzedzeniem – czasoprzestrzeń zagina się w momencie, gdy wstajesz rano do pracy lub do dziecka. Gdy stoisz w piżamie przed lodówką i jedną nogą jesteś jeszcze w krainie snów, prawdopodobieństwo przygotowania czegoś wartościowego na później jest równie duże jak to, że wstałeś z myślą „ach, nie mogłem doczekać się dźwięku budzika!”. Dlatego przyrządź jedzenie z wyprzedzeniem albo przynajmniej przygotuj sobie składniki wieczorem poprzedniego dnia.
  • drugie śniadanie powinno być lekkie i odżywcze, dlatego świetnie sprawdzi się tutaj kolorowa sałatka. Po takim drugim śniadaniu powinieneś mieć energię do dalszej pracy/nauki, a nie marzyć o drzemce!
  • zaopatrz się w wygodne pojemniki – to nie musi być modny lunch box, wystarczy zwykły pojemnik do przechowywania żywności. Dostosuj jego wielkość do wielkości porcji jedzenia, które powinno Ci wystarczyć,
  • pomyśl o innych – jeżeli pracujesz wśród ludzi, nie zabieraj do pracy sałatki polanej obficie sosem czosnkowym: daj żyć innym!

Sprawdzone przepisy na drugie śniadania

A oto moje ulubione przepisy, które przygotowałam dla Was w poprzednich miesiącach:

Inspiracji szukajcie też w dziale sałatki, słodkości i przekąski!

 

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksandra
Gość

Witam, jestem u Ciebie po raz pierwszy, pooglądałam sobie troszkę i kilka przepisów naprawdę super, nieskomplikowane, zdrowe i przede wszystkim niskokaloryczne. Ale co najważniejsze chciałabym pogratulować tych -22 kg. Zapisuję cię na listę wzorów do naśladowania. Pozdrawiam

Adrian
Gość

Bardzo fajne pomysły na drugie śniadania. Sama przywiązuję dużą wagę to tego posiłku bo na samej skórze przekonałam się czym skutkuje zaniedbywanie go. Warto poświęcić chwilę czasu, nawet dzień wcześniej na przygotowanie 🙂