22kilo

Przez te 5 rzeczy wyglądasz grubiej!

Przez te 5 rzeczy wyglądasz grubiej!

Możliwość komentowania Przez te 5 rzeczy wyglądasz grubiej! została wyłączona

Budzisz się rano, stajesz przed lustrem i wyglądasz pięknie. Masz płaski brzuch i szczupłe uda. Wiesz, że ten dzień należy do Ciebie. Popołudniu migasz koło lustra i widzisz zupełnie inną osobę, grubszą o co najmniej kilka kilogramów. Co jest, kurka, grane?

Istnieje kilka prostych przyczyn, dla których możesz wyglądać nawet kilka kilo grubiej. Na szczęście, łatwo się ich pozbędziesz w zaledwie kilka dni, a nawet natychmiast. No to zaczynajmy.

  1. Woda zatrzymana w organizmie – kiedy po raz pierwszy przeszłam na Dietę 17-dniową, w pierwszym tygodniu schudłam 5 kg. Rewelka. Dopiero później zrozumiałam, że to nie było 5 kg tłuszczu, jak początkowo sądziłam, ale przede wszystkim właśnie nadmiar wody. Żeby pozbyć się nadmiaru wody musicie przede wszystkim dużo pić, unikać soli i przetworzonego jedzenia oraz spożywać moczopędne warzywa.
  2. Wzdęcia – przyznam, że zdarzają mi się przede wszystkim, gdy jestem cały dzień poza domem i nie mam czasu na porządny ciepły posiłek. Po chwili brzuch rośnie jak balon, a spodnie boleśnie wrzynają się poniżej pępka, przez co wyglądam, jakbym kupiła ubrania za małe o dwa rozmiary. Aby tego uniknąć, znajdź zawsze czas na spokojny posiłek, nie angażuj się w tym czasie w dyskusje i unikaj gazowanych napojów.
  3. Zbyt obfite posiłki sprawiają, że po jedzeniu wyglądasz jak w drugim trymestrze ciąży. Żeby Twój brzuch był przez cały dzień płaski, jedz małe porcje sycących, pełnowartościowych dań. Nie opijaj się też niepotrzebnie przy posiłkach.
  4. Obcisłe ciuchy. Już Scarlett O`Hara skarżyła się, że kobieta nie może zjeść na przyjęciu tyle, ile by chciała. 150 lat i rewolucję obyczajową później nic się nie zmieniło w tej kwestii – jeśli ubierasz obcisłą sukienkę, to jedz jak ptaszek. Najlepiej widać to na weselach – po obiedzie wszystkie panie w obcisłych sukienkach, które wyglądały zjawiskowo w momencie wejścia na salę, zamieniają wesele w przyjecie dla przyszłych mam!
  5. Zła postawa i nie chodzi tutaj o postawę psychiczną. My kobiety mamy to do siebie, że nie pilnujemy swojej postawy. Garbimy się i wysuwamy brzuch do przodu, co sprawia, że wyglądamy naprawdę mało atrakcyjnie. Dlatego zawsze pamiętaj – lekko napnij mięśnie brzucha, pierś do przodu i opuść ramiona zamiast podnosić je do uszu. Wygodniej, prawda?

Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby wyglądać lepiej? Proszę, podzielcie się, każdej z nas się przyda!

Foto: Freeimages.com