22kilo

Relacja z Gdyni na Słodko 2015

Relacja z Gdyni na Słodko 2015

Możliwość komentowania Relacja z Gdyni na Słodko 2015 została wyłączona

W sobotę 8 sierpnia miałam okazję pochwalić się moimi zdrowymi wypiekami w ramach kolejnej edycji „Gdyni na Słodko”. W tym roku organizatorzy postawili na zdrowe słodycze, a do współpracy zaprosili także blogerki kulinarne.

Moim zadaniem było przygotowanie zdrowych i smacznych przekąsek dla osób, które wezmą udział w wydarzeniu. Muszę przyznać, że sama impreza kosztowała mnie sporo nerwów. Nigdy nie brałam udziału w tego typu zabawie – w każdym razie nie jako wystawca. Obawiałam się, że przygotowane przeze mnie smakołyki nie spotkają się ze zbyt dużym zainteresowaniem, nie mówiąc już o tym, że po raz pierwszy wychodziłam na tak długo z domu bez dziecka. Dodajcie do tego rekordowe upały, a stres murowany.

gdynia na słodko2

Moje „stoisko” 🙂

Szczęśliwie moje obawy co do smakowitości przygotowanych ciast okazały się bezpodstawne – cały zapas przygotowanego ciasta szpinakowego zniknął w zaledwie 20 minut, kilka minut później jego los podzieliło ciasto marchewkowe. Batoniki muesli utrzymały się trochę dłużej, ale o 14 i tak przyszła na mnie pora (jeśli więc ktoś pojawił się na „Gdyni na Słodko” później, niestety nie zastał mnie). Atmosfera była świetna, żałuję tylko, że nie było więcej czasu, by porozmawiać z dziewczynami, których stoiska znalazły się obok mojego. Było też trochę zbyt głośno, by spokojnie rozmawiać z gośćmi, mam jednak nadzieję, że część z nich zajrzy tutaj niebawem i przynajmniej przez Internet zadadzą mi pytania, na które nie starczyło czasu podczas imprezy.

gdynia na słodko1

Pyszności gotowe do zabrania

Obecnie na blogu dostępny jest przepis na szpinakowe muffiny i na batoniki muesli, przepis na ciasto marchewkowe pojawi się na dniach.